CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BALIKESİR'İN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA VALİ ERSİN YAZICI İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ'A TEBRİK TELGRAFI GÖNDERDİ (HÜSEYİN TOKMAK/BALIKESİR-İHA) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'in kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Ersin Yazıcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a tebrik telgrafı gönderdi.

Doğu Anadolu’da sağanak yağış bekleniliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde Erzincan ve Tunceli hariç diğer illerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde hava parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeydoğusu, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçecek. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgâr batı ve güneybatı yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum’da 9, Ardahan ve Kars’ta 8, Ağrı’da 12, Iğdır ve Tunceli’de 16, Erzincan’da 15 derece.

Gün içerisinde beklenilen sıcaklık değerleri ise; Erzincan’da 30, Tunceli’de 28, Ardahan’da 23, Erzurum’da 25, Kars’ta 26, Ağrı ve Iğdır’da 29 derece.
Öte yandan bölgede en düşük hava sıcaklığı Ardahan Göle’de 3,7 en yüksek sıcaklık ise Erzincan Havaalanında 30,8 derece olarak ölçüldü.

Ahmet Akbuğa
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz