İntihardan kurtarıldı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Karadeniz’den Elekçi Irmağına gelerek intihara kalkışan bir yunus balığı itfaiye ekipleri tarafından ambulansa alınarak nefes nefese gerçekleşen bir çalışmayla liman yanında denize bırakıldı.

Fatsa Belediyesi Elekçi Park Kafeterya yanında kenara vurmuş canlı bir yunus balığı gören vatandaşlar 155 polis İmdatı arayarak yardım istedi. Haber merkezi ise söz konusu yere Belediye itfaiye ekiplerini yönlendirdi. Elekçi Park Kafeterya yanına gelen itfaiye ekipleri canlı yunus balığını bir ceset torbasının içine koyarak ambulansa aldılar ve çok kısa sürede liman yanından denize bıraktılar. Ancak denize bırakılan yunus balığı bir türlü açığa çıkmadı ve sürekli kıyıya doğru gelmek istedi.

Bu durum üzerine bir itfaiye eri elbiseleri ile denize atlayıp yüzerek yunus balığını biraz daha açığa sürükledi. Bu sırada hem taş kesmesi sonucu ayaklarından yaralanan itfaiye eri hem de cep telefonunu cebinde unutunca büyük bir şanssızlık yaşadı.

Yunus balığının yapılan her şeye rağmen bir süre sonra yine açıktan kenara geldiği gözlendi. Fatsa Belediyesi İtfaiye Amiri Mehmet Yavuz ihbarı alır almaz yunus balığını kurtarmak için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek, Ancak yunus balığı denizde açık sulara gitmek istemedi. Yüzerek bir arkadaşımız ileriye götürmek istedi ama yine olmadı. Yunus balığının ölmemesi için elimizden geleni yaptık dedi.
Kurtarma operasyonunda yaralanan itfaiye eri ise görevini yapmaktan dolayı mutlu olduğunu denizde ıslanan cep telefonunu ise bir şekilde yaptırmaya çalışacağını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz