L’Oreal’den çevre dostu taahhüt

Yüzyılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark oluşturan çalışmalara imza atan L’Oréal, sürdürülebilirlik alanında da önemli adımlar atıyor.

L’Oréal, 2020’ye kadar ürünlerinin yüzde 100’ünün çevresel ve sosyal açıdan fayda sağlayacak şekilde üretimini hedeflerken 2014 sonu itibariyle üretiminin yüzde 70’ini bu hedefler doğrultusunda gerçekleştirdi. 2020 hedeflerinin büyük bir kısmını 5 yıl öncesinden tamamlayan L’Oréal, hedeflerini büyüterek yoluna devam ediyor. “Sürdürülebilir Yenilik”, “Sürdürülebilir Üretim”, “Sürdürülebilir Gelişim” ve “Sürdürülebilir Yaşam” başlıklarından oluşan 2020 taahhütlerini büyük oranda yerine getiren L’Oréal, 2020 yılında çevresel ayak izini yüzde 60 oranında azaltmayı hedefliyor. L’Oréal, 2005 yılından bu yana yaptığı çalışmalarla karbon emilimini yüzde 50,2 oranında azalttı.

HEDEF 2020’DE ‘0′ ATIK ÜRETİMİ
2020 yılında bitmiş ürün başına atık üretimini yüzde 60 oranında azaltmayı hedefleyen L’Oréal, 2014’ü yüzde 23,1 oranında atık azaltımı ile tamamladı. L’Oréal ürün başına su kullanım oranlarını da yüzde 36 oranında azalttı. Ürün başına su kullanım oranlarını 2020’ye kadar yüzde 60 azaltmayı hedefleyen L’Oréal, 2020’de ‘0′ atık üretmeyi amaçlıyor. L’Oréal, ambalajlarını da gelişmiş bir çevre bilinciyle üretiyor. L’Oréal, 2014 yılında, kâğıt ve karton ambalaj malzemesinin yüzde 98’den daha fazlasını sürdürülebilirlik sertifikasıyla tedarik etti.

TEMEL İLKE “SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM”
L’Oréal 2020’ye kadar tüketicilerinin sürdürülebilir tüketime yönelmeleri için çalışıyor. Ürünlerinin yüzde 100’nün sosyal ve çevresel profilini değerlendirmek için “Ürün Değerlendirme Aracı” kullanacak L’Oréal, elde ettiği bilgileri daha sürdürülebilir seçimler yapmaları için tüm müşterileriyle paylaşıyor.

TOPLUM İÇİN “SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİM”
L’Oréal, 2020 taahhütlerinde bulunan çalışanlarına özel ilk sosyal inovasyon programı Share Care ile çalışanlarının dünyanın neresinde olurlarsa olsun belirlediği minimum standartlardaki sağlık hizmetlerine, sosyal korumaya ve eğitime erişimlerini garantiliyor. Temel haklardan yoksun 100 binden fazla kişinin iş gücüne katılımını sağlayacak L’Oréal, 2020 taahhütleri arasına tüm stratejik ortaklarını da alıyor.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz